A belső iskola tanítója

A belső iskola tanítója magától értetődő, hogy egy belső tanító. Igen, benned van. Mindannyiunkban van egy belső tanító. Senki sem képes téged abszolút tökéletesen tanítani, csak a saját belső tanítód. Ő mindent tud rólad, azt is, amit már elfelejtettél, sőt azt is, amit nem tudatosan tettél. Azt is tudja, amit az újjászületés fátyla lezár előtted. Így mindig jobban tudja, hogy boldogságodhoz mire van szükséged. Ezt ő szívesen közli is veled, azonban a vágyaid miatt nem tudod megérteni. Vágyaid és önként felvállalt kötődéseid egészen mást tartanak boldogságod elengedhetetlen szükségletének, mint a belső tanítód. Így nincs meg a készségünk, hogy másként viselkedjünk, mint amit megszoktunk és kényelmesnek tartunk. Ezen kell változtatni!
A belső iskola elindít, hogy önfegyelmed és akaratod felébredjenek. A belső iskola inspirál, hogy tégy olyat, amit még nem tettél, egyébként mindig csak az maradsz, aki voltál és semmi sem lesz jobb. Mi lenne ha… ? Ha nem lépsz, nem lesz semmi, csak a kérdés marad. A belső iskola ismét kibontja benned a gyermekkori lelkesedést, ami nélkül nincs örömteli tevékenység ezen a Földön.