Az ember életét a belőle áradó üzenet szabja meg

Az ember életét a belőle áradó üzenet szabja meg. Milyen jó a karizmája, mondjuk sokszor, vagy fordítva.
A egyén üzenetét kifele viszont a külső események, dolgokra történő lereagált belső hozzáállása határozza meg. Milyen energiával bánok el a számomra nem pozitív dolgokkal. Valóban rossznak tartom a rosszat, vagy keresek mögötte tanulni valót. Akkor a rossz is „jó” lesz.
A család üzenetét kifele viszont az egyének egymás iránti hozzáállásának a kivetítése.
Egy vállalat ugyanígy a belső egymás iránti tanúsított erkölcsi hozzáállást, mint üzenetet hordozza kifele.
Továbbá pedig egy ország üzenete a belső gazdasági, politikai kultúrájának az eredménye.
Mindenik szinten a „rossz”-al történő elbánás a meghatározó.
Ezek a meghatározó alapok, a reklám egymagában hosszútávon sem az egyén, sem a család, sem a vállalat, de még az ország helyzetét sem tudja virágzóvá, sőt még elviselhetővé sem tenni.